1 sierpień 2022

Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę

fot. KPP Bielsk Podlaski
Postawa dwóch bielszczan zasługuje na uwagę. Mężczyźni ci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jak się później okazało, 43-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Postawa dwóch bielszczan zasługuje na uwagę. Mężczyźni ci zatrzymali bowiem nietrzeźwego kierowcę. Do ujęcia obywatelskiego doszło na krajowej 19. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca audi jechał od krawędzi do krawędzi jezdni. Zgłaszający podejrzawając, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, ruszyli za nim w kierunku Siemiatycz. Po chwili samochód ten zatrzymał się na parkingu przy ogrodach działkowych. Ponieważ kierowca zaczął uciekać, mężczyźni ruszli za nim w pościg. Po chwili zatrzymali 43-latka, a o zdarzeniu powiadomili dyżurnego bielskiej jednostki. Przybyły na miejsce patrol policji zbadał jego stan trzeźwości. Okazało się, że 43-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca tragedii. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bielsk Podlaski
19.3°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:06
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bielsku Podlaskim

kiedy
2022-09-22 19:00
miejsce
Bielski Dom Kultury, Bielsk...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-22 19:00
miejsce
Bielski Dom Kultury, Bielsk...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Bielski Dom Kultury, Bielsk...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-26 15:00
miejsce
Bielski Dom Kultury, Bielsk...
wstęp biletowany