Przejdź do treści
11°CPowietrze: bardzo dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 06:47 · zachód 17:39
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 2 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o usprawnieniu procesu inwestycyjnego w zakresie kluczowych inwestycji infrastrukturalnych (druki nr 3030, 3080 i 3080-A)

08.10.2026 19:44, 66. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 46

Wynik głosowania

Przyjęte poprawka 29

Za głosowało 441 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
441 99,5%
Przeciw
0 0,0%
Wstrzymało się
2 0,5%
Nie głosowało
17

Procenty liczone od 443 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Bielsk Podlaski

Za 14

Posłowie związani z miastem Bielsk Podlaski

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o usprawnieniu procesu inwestycyjnego w zakresie kluczowych inwestycji infrastrukturalnych

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3030, 3080, 3080-A

projekt dotyczy przyspieszenia przygotowania i budowy najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych, które mają znaczenie dla obronności Polski, bezpieczeństwa energetycznego, ochrony przeciwpowodziowej oraz rozwoju gospodarczego. Dla wybranych inwestycji zostaną wprowadzone prostsze procedury...

Sprawozdawca: Artur Jarosław Łącki

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Artur Jarosław ŁąckiKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Premierze! Do połączonych Komisji: Infrastruktury oraz Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wpłynęło 67 poprawek...
  • Dariusz KlimczakPSL-Trzecia DrogaPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za pracę nad tą ustawą, podziękować wszystkim tym, którzy głosowali za. I to, co...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156154002
PiS147139008
Rozwój Plus4035023
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2120001
Konfederacja1615001
Centrum1515000
Polska 20501514001
niezrzeszeni77000
Demokracja Bezpośrednia44000
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej33000

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 14:35; głosowanie pobrane: 08.10.2026 20:05